Jak działają gilotyny do cięcia kostki brukowej?

Spis treści
- Jak jest zbudowana gilotyna do cięcia kostki brukowej?
- Działanie gilotyny brukarskiej
- Zalety przycinania kostki brukowej za pomocą gilotyny
Wśród narzędzi wykorzystywanych przez brukarzy w codziennej pracy zastosowanie znajdują oprócz chwytaków oraz młotków specjalistyczne gilotyny brukarskie, które pozwalają przyciąć kostkę na odpowiedni wymiar zgodny z układanym wzorem. W tym artykule skupiamy się więc na nich, omawiając ich budowę, działanie oraz zalety wykorzystywania ich podczas prac brukarskich.
Jak jest zbudowana gilotyna do cięcia kostki brukowej?
Gilotyna do cięcia kostki brukowej, zbudowana jest z metalowego, łukowego elementy, w którego wnętrzu umieszczone jest ostrze ze stali hartowanej, a także podestu do ułożenia kostki podczas jej przecinania i dźwigni odpowiedzialnej za ruch gilotyny. Dodatkowo wyposażone są one także w kółka, które umożliwiają ich łatwe przemieszczanie podczas układania kostki brukowej, a ich powierzchnia zabezpieczona jest przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych zazwyczaj poprzez malowanie metodą proszkową. Dodatkowo warto także wspomnieć, że gilotyny do cięcia kostki brukowej to narzędzia, za pomocą których z powodzeniem można także przeciąć lub rozłupać kamienie czy bloki betonowe
Działanie gilotyny brukarskiej
Przecinanie kostki brukowej na określony wymiar z zastosowaniem gilotyny brukarskiej jest niezwykle proste. Wymaga ono ułożenia kostki na podeście, tak aby opadające ostrze przecięło ją w pożądanym miejscu. Następnie wystarczy jedynie za pomocą dźwigni opuścić gilotynę, która podzieli materiał na części o określonych wymiarach. Dzięki temu, że narzędzia te wyposażone są w długi drążek osadzony na optymalnej wysokości wraz z ergonomiczną rękojeścią, przecinanie nimi kostki nie wymaga użycia dużej siły.
Zalety przycinania kostki brukowej za pomocą gilotyny
Zastosowanie gilotyny do cięcia kostki brukowej, którą można znaleźć między innymi w ofercie producenta sprzętu brukarskiego GEPTER zapewnia przede wszystkim uzyskanie idealnie równej powierzchni cięcia, bez odprysków oraz wykruszeń ze względu na równomierny nacisk, jaki wywiera jej ostrze na materiał. Dzięki temu narzędzia te pozwalają w znaczny sposób zminimalizować ilość odpadów podczas układania bruku, a co za tym idzie zmniejszyć także koszt prac. Dodatkowo cięcie kostki brukowej za pomocą przecinaków jest o wiele bezpieczniejsze niż w przypadku zastosowania, chociażby szlifierek kątowych czy innych metod. Do zalet tych narzędzi brukarskich należy również zaliczyć to, że wyposażone są one w możliwość regulacji głębokości cięcia, przez co z łatwością można je przystosować do różnych grubości obrabianych materiałów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
Instalbud Żółkowscy Sp.k.
Budowlane maszyny - wypożyczanie
woj. mazowieckie05-300 Targówka, Kolejowa 82
-
Dragon Agregaty prądotwórcze, Wynajem agregatów, Serwis agregatów
Agregaty prądotwórcze
woj. dolnośląskie53-516 Wrocław, Lwowska 10 lok. 5
-